У цьому матеріалі ми розповімо про те, як правильно залити бетонну підлогу. Бетонні підлоги – це надійна та зручна основа будь-якого покриття для підлоги. Вони вогнестійкі, стійкі до механічного впливу та довговічні. Завдяки такому поєднанню властивостей, підлога з бетону популярна у побутовому, цивільному та промисловому будівництві.

 

Види бетонних підлог

 

Бетонна підлога в житлових будинках

 

 

При будівництві сучасних житлових будівель у ролі чорнової підлоги виступає бетонна плита перекриття, що слугує роздільником між поверхами. Її нижня частина стає стелею нижнього поверху, верхня — підлогою верхнього поверху. По плиті робиться стяжка, по стяжці укладається покриття для підлоги.

 

Види бетонних підлог, що найчастіше використовуються в побутовому та цивільному будівництві:

 

 • зв'язана – саме та, про яку ми говорили, бетонна суміш укладається на плиту перекриття або підготовлену основу, і жорстко зв'язується з нею за рахунок адгезії;
 • на розділовому шарі – на основу укладається шар гідроізоляції, зверху заливається підлога (така підлога використовується там, де необхідний захист нижніх поверхів від протікання, а також при влаштуванні підлоги на дерев'яних перекриттях);
 • плаваюча підлога – на перекриття або основу укладається шар теплоізоляції, по теплоізоляції заливається підлога, жорстко вона ні з чим не зв'язується (такий тип використовується при влаштуванні теплої підлоги, або в тих випадках, коли основою є ґрунт).

 

Бетонна підлога в промислових і громадських будівлях

 

 

Бетонна підлога на подібних об'єктах проектується з урахуванням інтенсивності можливого впливу зовнішніх факторів та видів передбачуваних навантажень. Суміш укладається або безперервним монолітним методом (при невеликій площі приміщення), або паралельними секціями на кілька заходів, з улаштуванням деформаційних швів між ними.

 

Бетонні підлоги для промислового використання поділяються на:

 

 • багатошарові та одношарові;
 • армовані та неармовані;
 • з полімерним покриттям, зі зміцненим верхнім шаром або без фінішного покриття.

 

Чому бетонна підлога стала найбільш застосовуваними у всіх галузях будівництва? Вся справа у поєднанні їх якостей.

 

Переваги та недоліки бетонної підлоги

 

Як ми говорили на початку, бетонні підлоги вогнестійкі, стійкі до механічного впливу та довговічні. Але головною їх перевагою є універсальність - на бетонні підлоги можна стелити будь-яке покриття (лінолеум, керамічна плитка, ламінат, ковролін), їх дуже просто зробити опалювальними (теплими). Бетонні підлоги можна звести в будь-якому приміщенні та адаптувати їх під будь-яке навантаження.

 

Але є і недоліки такого типу підлог:

 

 • бетонна підлога обтяжує перекриття;
 • у бетону високий коефіцієнт пилоутворення;
 • при усадці суміші можуть з'явитися тріщини;
 • пориста структура бетону дозволяє йому частково вбирати вологу;
 • для людей без досвіду заливання бетонної підлоги це може здатися складним процесом.

 

Давайте розповімо про те, як усунути чотири перші недоліки в цьому списку, а потім розпишемо просту покрокову інструкцію, як заливати бетонну підлогу, щоб це не здавалося чимось складним.

 

Як усунути більшість недоліків бетону?

 

Щоб усунути усадкові тріщини, зменшити пилоутворення та збільшити водонепроникність, до бетону необхідно додати фібру.*

 

* Фібра (від латин. fibra - волокно) - компонент у вигляді ниток різної довжини, що використовується для армування.

 

Для бетонної підлоги раніше використовувалася металева фібра, зараз на першому місці по використанню знаходиться поліпропіленова фібра. Вона має всі переваги металевої, але при цьому набагато легше, дешевше, і не переобтяжує покриття. Саме виробництвом полімерної фібри займається наша компанія.*

 

 

Основна спеціалізація компанії ТОВ «ДІІФ» – виробництво мікро та макроволокон та мультифіламентних ниток для різних галузей промисловості. Понад 10 років ми забезпечуємо своєю продукцією будівельні компанії та промислові підприємства.

 

Як заливати бетонну підлогу з фіброю – покрокова інструкція

 

Вимоги до суміші та вибір фібри

 

Для приготування фібробетону під заливку підлоги використовується портландцемент марки М500, гранітний щебінь фракції 5-20 мм та річковий пісок середньої фракції. Для облаштування підлоги у житлових приміщеннях можна використовувати фіброволокно MicroArm. І тут розмір волокна може бути 6-12-18мм. Волокна фібри вибираються залежно від товщини покриття. Рекомендована витрата становить 0,6-0,9 кг на м3 бетону.

 

 

Для облаштування підлоги, на яку буде діяти значне навантаження, використовується поліпропіленова фібра "PoliArm" з розмірністю елементів 25 мм. Вона являє собою окремі жорсткі волокна синусоїдно-хвилястої форми. Рекомендована витрата становить 5-6 кг на 1 м3.

 

 

Будь-який із видів фібри вводиться в суміш на початковому етапі перемішування і рівномірно розподіляється по всьому об'єму.

 

Вимоги до основи підлоги

 

Як залити рівну бетонну підлогу? Для початку необхідно підготувати для нього хорошу основу. Їм може бути піщана подушка або піщано-гравійна суміш. У цьому випадку потрібне ретельне ущільнення. Якщо підлога заливається по бетонному перекриттю, то всі його тріщини заливаються полімерним ремонтним складом, а ділянки, що кришаться і відшаровуються, повинні бути демонтовані і залиті низькомарковою цементною сумішшю.

 

Периметр підлоги (стін, колон) обов'язково ізолюється від майбутнього покриття за допомогою стрічки зі спіненого поліетилену.

 

Технологія заливки

 

Сама технологія того, як залити бетонну підлогу, зовсім не складна. Процес проводиться поетапно. За нульовою позначкою строго горизонтально виставляються маяки. Ними можуть бути труби або металеві профілі. У промисловому будівництві зазвичай зводиться опалубка. Ширина смуги, що заливається, у побутовому будівництві зазвичай становить 3 – 3.5 м, у промисловому 6 м. Найголовніше – це правильно виставити спрямовуючі. Найкраще для цього використовувати лазерний рівень. Якщо маяки виставлені добре, з подальшим процесом не виникне жодних складнощів.

 

Суміш фібробетону заливається (укладається) на рівень трохи вище, ніж нульова позначка маяків (спрямовуючих), а потім простягається віброрейкою (у разі побутового будівництва – правилом/рейкою). При протягуванні фібробетон ущільнюється до нульової позначки та утворює рівне покриття.

 

Протягом наступного тижня поверхню підлоги бажано зволожувати. Повну міцність набирає фібробетон через 28 днів. Бетонну підлогу можна буде додатково обробити поліуретановою пропиткою для знепилення, також по ньому можна додатково зробити тонку вирівнювальну стяжку на основі сумішей, що самовирівнюються.

 

Переваги технології

 

Бетонні підлоги із застосуванням фібри можуть застосовуватися як у опалюваних, так і в неопалюваних приміщеннях. Вони стійкі до різких перепадів температури, до стирання, ударної деформації, навантажень на скручування та розтягування.

 

Сподіваємось, ми змогли відповісти на питання, як правильно залити підлогу бетоном. Якщо Вас зацікавило застосування поліпропіленової фібри у будівництві, звертайтесь до нашого відділу продажів. Усі деталі наведені на сторінці нашого сайту «Контакти».