Будь-які неприємності легше запобігти, а не виправляти, що повною мірою стосується і будівельної галузі. У цьому матеріалі ми розповімо про те, як провести зміцнення бетону в побутовій та промисловій сфері, як захистити його від стирання, пилоутворення, критичних ударних навантажень, а також навантажень на розтяг у найрізноманітніших конструктивних елементах та монолітних конструкціях.

 

Додавання фібри як спосіб захисту бетону

 

Додавання фібри в бетонну суміш є одним із передових способів покращити його характеристики. Фібра в цьому випадку є мікроарматурою, що рівномірно наповнює бетон у всіх площинах. Вона підвищує клас бетону, його міцність і ударостійкість, а також знижує утворення усадкових тріщин. Зміцнення бетонної поверхні за допомогою фібри додатково дозволяє знизити пилоутворення бетону та збільшити клас його морозостійкості.

 

Фібра може бути базальтовою, металевою, скляною та поліпропіленовою. Саме останній варіант найчастіше використовується у будівництві завдяки збалансованим якостям.

 

Наша компанія є основним виробником поліпропіленової фібри в Україні. ТОВ «ДІІФ» спеціалізується на розробці мікро- та макроволокон полімерної фібри та мультифіламентних ниток для різних галузей промислової сфери. Понад 10 років нашу продукцію використовують будівельні компанії та виробники бетонних сумішей по всій Україні. Також продукція експортується на ринки Білорусі, Молдови, Казахстану та Польщі. Наше головне завдання – забезпечення будівельної галузі сучасними полімерними матеріалами, що покращують основні характеристики продукції.

 

Яка буває поліпропіленова фібра, і де застосовуються її різновиди?

 

Ми виробляємо кілька видів поліпропіленової фібри, і кожна розроблена під певне коло завдань. Давайте пояснимо, яка фібра повинна використовуватись у тому чи іншому процесі будівництва.

 

Мікрофібра «МікроАрм»

 

 

Як зміцнити бетонну підлогу, стяжку, штукатурний шар або монолітний декоративний виріб? Використовуйте мікроволокно MicroArm, що є полімерними нитками, підданими хімічній і композитній модифікації. Фібра «MicroArm» призначена для мікроармування бетону та запобігання появи усадкових тріщин. Ці волокна випускаються в наступних типорозмірах:

 

 • 2 мм – застосовують у сухих будівельних сумішах (ССС) для спеціальних видів декоративної, зокрема тонкошарової, обробки;
 • 4-6 мм – використовуються у стяжках, можуть застосовуватись як засіб для усунення усадок у шарі штукатурки, а також для зміцнення поверхні бетону у декоративних виробах та малих архітектурних формах;
 • 12 мм – застосовуються, якщо необхідно зміцнити бетонну стяжку при влаштуванні підлоги у промислових приміщеннях та торкретуванні;
 • 18 мм – незамінні при зведенні всіх видів бетонної підлоги, що зазнають значних механічних навантажень.

 

 

У промисловому і побутовому будівництві полімерна фібра «MICROARM» усуває необхідність застосовувати протиусадкову арматурну сітку, не вимагає використання спеціального обладнання і рівномірно розподіляється у суміші. Детальніше про його властивості і правила використання ви можете прочитати в технічній картці "MicroArm" ТМ «FIBER».  

 

 

Поліпропіленова фібра «PoliArm»

 

 

Як зміцнити бетонну стяжку на промисловому об'єкті, збільшити міцність монолітних споруд без збільшення їх ваги, підвищити міцність особливо важливих монолітних ділянок? Використовуйте фібру "PoliArm". Вона є полімерним макроволокном для об'ємного армування бетонів по всьому об’єму. Це елементи синусоїдно-хвилястої форми з первинного поліпропілену, оброблені спеціальними речовинами, що покращує їх зчеплення з бетонним розчином, але запобігає злипанню один з одним. Це найкращий можливий спосіб захистити бетон від руйнування при створенні великих монолітних елементів.

 

 

Фібра «PoliArm» випускається нами у двох типорозмірах:

 

 • 25 мм – може застосовуватися для промислових підлог, стяжок, дорожніх та аеродромних покриттів;
 • 40 мм – застосовується для зміцнення бетонних елементів тунелів та шахт, а також у монолітних гідротехнічних спорудах.

 

Чи може фібра з таким великим волокном знадобитись у приватному будівництві? Так, «PoliArm» відмінно підійде для елементів фундаменту, підпірних стін та створення бетонних виробів, що працюють під високим навантаженням. Наприклад, балки нестандартних розмірів над віконними та дверними отворами у приватному будівництві. Ця полімерна фібра також не вимагає застосування спеціального обладнання, що легко піддається шліфуванню, і сумісна з усіма добавками. З рекомендаціями щодо її використання та докладними характеристиками можна ознайомитись у вкладці «Технічна картка "PoliArm" TM FIBER».

 

 

Фібра "X MESH" - як металева, тільки краще

 

 

Як збільшити міцність бетону в об'ємному монолітному елементі? Використовуйте фібру "X MESH". Вона є універсальним синтетичним макроволокном з орієнтованого поліпропілену у вигляді скручених в канати жорстких волокон. Ця фібра розроблена саме для заміни металевої і не має її недоліків (корозія, виникнення містків холоду, високе обваження конструкції). Випускається у трьох типорозмірах:

 

 • 23 мм – використовується при товщині монолітного шару бетону до 100 мм;
 • 39 мм – при товщині бетонного шару близько 100 мм;
 • 54 мм – при товщині бетонного шару понад 100 мм.

 

Область застосування цієї фібри може бути найрізноманітнішою – промислові бетонні підлоги, конструкційні елементи, торкретування. Волокно «X MESH» збільшує міцність бетону при згинанні та розтягуванні, збільшує ударостійкість та знижує тріщиноутворення до мінімальних значень.

 

Докладніше про те, як зміцнити бетон таким матеріалом, можна дізнатися у вкладці «Технічна карта Fiber X MESH»

 

Кожен із перерахованих видів фібри значно покращує основні характеристики бетонної суміші. Згідно з результатами лабораторних та практичних випробувань:

 

 • мікрофібра нашого виробництва збільшує міцність бетону при розтягуванні (найнебезпечніше для нього навантаження) на 35%, а показник водонепроникності в 2 рази (див. сертифікацію та випробування волокна MicroArm);
 • макрофібра POLIARM зменшує стирання та показник водопоглинання бетону на 25-30%, і міцність на розтяг при згині збільшує на 25 % порівняно з металевою фіброю (див. сертифікацію та випробування POLIARM).

 

Використовуючи полімерну фібру для зміцнення бетонної підлоги, стяжки, несучого монолітного елемента та інших конструкцій, Ви підвищите якість будівельних сумішей і збільшите гарантійні терміни експлуатації об'єкта.

 

Як замовити полімерне волокно?

 

Як захистити бетон від руйнування? Полімерна фібра – це сучасний надійний та економічний спосіб! Якщо Ви вирішили скористатися перевагами полімерної фібри для покращення характеристик бетонів та сумішей, то просто зателефонуйте за телефонами, вказаними у розділі «Контакти». Наші фахівці проконсультують Вас про те, який варіант фібри варто вибрати для того чи іншого будівельного процесу, якою буде її витрата, і наскільки це покращить кінцевий результат.