Для чого потрібна фібра в бетоні і взагалі – що таке фібра для бетону?

 

Це волокна і пучки ниток з різного матеріалу, які при рівномірному розподілі в бетоні працюють як міні-арматура – приймають згинальні і розтягувальні зусилля на себе. В результаті бетон з фіброю не дає усадку і не тріскається, має більший термін служби, а також набагато краще сприймає будь-які види навантаження.

 

Чому фібра необхідна?

 

Навіть людина далека від будівництва добре собі уявляє, наскільки міцний і надійний бетон. Спробуйте здавити бетонний кубик. Поставте на нього що-небудь важке, а потім ще важче. Розчавити його все одно не вийде, тому що основний показник, яким характеризується бетон — саме міцність на стиск, і в цьому у нього практично немає конкурентів.

 

Марка бетону (М 50 – М1000) приблизно позначає кількість кілограм/сили, які може витримати 1 кв.см. бетону. Навіть якщо півтонни вантажу поставити на квадратний сантиметр конструкції з бетону М500, то з ним нічого не трапиться.

 

Якщо бетон такий міцний, навійщо його підсилювати?

 

Для чого застосовується фібра в бетоні? Бетон відмінно працює на стиск, але варто спробувати його зігнути, розтягнути, або піддати ударному навантаженню, то міцність конструкції зникне, ніби її і не було. Такі навантаження бетон не любить, а без них в будівництві обійтися неможливо. Якщо у вас стискається один елемент конструкції, то синхронно з ним згинається і розтягується інший. Тут і виходять на сцену елементи, здатні без наслідків сприймати ті різновиди навантажень, які не переносить бетон.

 

Наприклад, розтягнення і вигин відмінно витримують полімери, скляні нитки, деякі природні матеріали і сталь. Свого часу залізобетон (композит з об'ємних решіток сталі і бетону) став дуже популярним матеріалом – він відмінно чинить опір навантаженням в різних конструкціях, будівлях і спорудах вже більше 200 років.

 

Якщо сталева арматура в бетоні добре забезпечує міцність елемента, то навіщо останнім часом будівельники використовують фібру, для чого потрібна фібра в бетоні? Так, деякі задають ще питання, що краще: фібра або арматура. Порівнювати їх не варто, працюють ці елементи однаково – приймаючи навантаження на себе, але завдання виконують різну:

 

  • класичні арматурні сітки використовуються при створенні великих несучих залізобетонних конструкцій (ферми, плити перекриття, стінові панелі, палі, колони), що зазнають великих статичних навантажень;
  • волокна фібри в чистому вигляді не можуть протистояти впливу тієї ж сили, як арматура великого діаметру, проте забезпечують розподіл армуючих властивостей на весь обсяг конструкції, тому вони відмінно показують себе при створенні невеликих геометрично складних форм (фігурні вироби, балясини, огорожі балконів), тонкостінних конструкцій, пристрої монолітних покриттів і стяжок.

 

Спільне застосування фібри і арматурної сітки в єдиній системі дозволяє отримати бетонні конструкції, що демонструють чудові експлуатаційні властивості. Таке рішення застосовується при будівництві висотних будівель, мостів, тунелів, гідротехнічних споруд: дамб, гребель, резервуарів. Крім того, застосування волокон фібри в залізобетонних елементах дозволяє скоротити витрату арматури.

 

Фібра для бетону: якою буває і яку краще використовувати?

 

Волокна виготовляються з різних матеріалів, ось види фібри для бетону:

 

  • базальтова;
  • сталева;
  • скляна;
  • поліпропіленова.

 

Давайте розповімо про кожен вид докладніше, і заодно розберемось що представляє собою фібра з того чи іншого матеріалу, і яка фібра краще для бетону.

 

Базальтова фібра в бетон

 

 

Базальтову породу розплавляють при температурі вище 1400°С, і за допомогою пристроїв волокноутворення перетворюють на нитки – короткі відрізки волокна, діаметром від 20 до 500 мкм, довжиною від 1 до 150 мм. Цей матеріал дуже стійкий до агресивних середовищ, не горючий, володіє тепло- і звукоізолюючими властивостями.

 

Сталева фібра в бетон

 

 

Сталева фібра не настільки стійка до агресивного середовища як базальт, зате вона проста у виготовленні. Сталеве фіброволокно – це тонкі дротяні обрізки (анкерна фібра) або пластиночки з металу (фрезерована фібра) спеціальної конструкції зі згинами для кращого зчеплення. Сталефібробетон має відмінну стійкість до вібрацій і дозволяє зменшувати товщину конструкції, при збереженні тих же характеристик міцності.

 

Скляна фібра в бетон

 

 

Фібра зі скловолокна застосовується в стяжках, збірних бетонних конструкціях, будівельних сумішах з різною основою. Вона стійка до агресивних середовищ, використання такого виду фібри прискорює затвердіння. Тому, якщо висока швидкість схоплювання не потрібна, доводиться застосовувати добавки – пластифікатори.

 

Поліпропіленова фібра в бетон

 

 

Поліпропіленове фіброволокно – це матеріал нового покоління, тому що тут армуючі волокна створюються під конкретні завдання. Вони можуть сильно відрізнятися по довжині, діаметру, формі, вазі, і іншими показниками. Така фібра настільки ж нечутлива до хімічних впливів, як базальтові або скляні волокна, але при цьому має відмінну адгезію до бетону, як сталь. У поліпропіленової фібри є і ще одна перевага – невелика маса. Що робить її кращим варіантом в будівництві. Саме тому ми займаємося виробництвом такого варіанту фібри.

 

Види поліпропіленової фібри. Властивості бетонів з її використанням. Переваги 

 

При виробництві фібри з полімерних матеріалів ми змінюємо її властивості, щоб кожен окремий її вид підходив під рішення тих чи інших завдань. Ось які види пропіленової фібри виробляє наша компанія:

 

FIBER MICROARM – це особливо міцні екструдовані мікрволокна з полімеру, довжиною від 2 до 18 мм, піддані хімічній і композитній зміні, які використовуються для мікроармування і усунення можливого виникнення тріщин через усадки бетону при наборі міцності;

 

 

FIBER POLIARM – полімерна фібра – це велике волокно (25-55мм) для об'ємного посилення бетонів, які розраховані на великі навантаження, що складається з окремих жорстких волокон хвилястої форми, оброблених спеціальним складом, що підвищує адгезивні властивості з компонентами бетонної суміші;

 

 

FIBER X MESH – поліпропіленове макроволокно у вигляді жорстких волокон, схожих на маленькі обрізки канатів, довжиною 23, 39 і 54 мм, оброблених спеціальним складом, що поліпшує адгезію з бетоном, застосовується при виготовленні підлоги, стяжок, лиття об'ємних конструкцій, торкретуванні.

 

 

У нас часто запитують, яку фібру для бетону краще брати – 6 мм або 12 мм? Кожен варіант призначений для використання в певній конструкції і саме там він розкриває свої властивості максимально. 12 мм добре показує себе при використанні в промислових підлогах, стяжках, залізобетонних конструкціях. 6 мм відмінно підходить для тротуарної плитки, дрібноштучних виробів складної форми, малих архітектурних форм. Це стосується для будь-якого виду фіброволокон – чим вони довші і товщі, тим масивніше може бути конструкція, в якій вони використовуються.

 

Як вже говорилося, посилення бетону фіброю призводить до істотного підвищення його міцності. В кінцевому підсумку, для замовника і виконавця робіт стають очевидні позитивні властивості використання фібробетона на поліпропіленовій основі. Для перших – це довговічна і безремонтна експлуатація споруд, плюс зменшені витрати на звукоізоляцію та опалення. Для других – це зниження трудомісткості будівництва і зменшення кінцевої вартості будівництва, за рахунок меншої витрати сумішей і арматурних сіток.

 

Як ми працюємо?

 

Сподіваємося, нам вдалося відповісти на питання, фібра для бетону: що це? Якщо ви вперше вирішили скористатись перевагами, які дає використання сучасного фібробетона, то зателефонуйте нам за телефонами, вказаними в розділі «Контакти». Фахівці ТОВ «ДИИФ» детально проконсультують вас стосовно того, який варіант поліпропіленової фібри варто вибрати в тому чи іншому випадку, якою буде її витрата, і які вигоди ви отримаєте від використання цього матеріалу.