Фібробетон є відносно новим будівельним матеріалом, переваги якого далеко не всі встигли оцінити. Якщо ви збираєтеся використовувати його вперше, то у вас можуть виникнути питання про основні правила приготування правильної будівельної суміші. Тут ми детально розповімо про те, який повинен бути витрата фібри поліпропіленової на обсяг бетону, а також на що звернути увагу при роботі з фіброю, щоб вона повністю розкрила свій потенціал.

 

Коротко про те, яку фібру ми виготовляємо, і що дає її використання

 

Наша компанія є лідером виробництва поліпропіленових волокнистих матеріалів, які застосовуються як мікро- і макроармуючий компонент в різних будівельних сумішах.

 

Використання полімерної фібри дозволяє помітно зменшити усадочні явища і розшарування в бетонній суміші, а також збільшити її стійкість до навантажень на розтяг і вигин, корозійну стійкість, і опір зовнішнім механічним впливам.

 

 

Якщо проводити паралель між роботою волокон фібри і арматурних сіток в бетонній конструкції – то це майже як кубик цукру-рафінаду в чашці чаю. Арматурна сітка – кубик цукру просто лежить на дні, а фібра – він розчинився, і ваш чай став солодким.

 

Ми виробляємо три види фіброволокна з поліпропілену, кожен з яких має свої технічні характеристики і призначення:

 

  • FIBER MICROARM – з довжиною волокна від 2 до 18 мм, і кількістю одиничних волокон в середньому 500 000 000 шт на 1 кг матеріалу;
  • FIBER POLIARM – з довжиною волокна від 25 до 40 мм, і кількістю одиничних волокон в 1 кг 40 000-90 000 шт;
  • FIBER X MESH – спеціальний варіант фібри, що представляє собою жорсткі скручені полімерні волокна з довжиною 23, 39, і 54мм і кількістю їх на кілограм 900 000, 500 000, і 375 000 шт, відповідно.

 

Давайте розповімо про кожен вид фібри і про норми її використання докладніше, а також визначимо середні витрати фібри на мішок цементу, і витрати фібри на куб бетону, щоб вам було зручніше і простіше почати роботу з цим матеріалом.

 

FIBER MICROARM

 

Екструдовані мікрволокна цього виду фібри піддаються під час виробництва хімічним і композитним модифікаціям. Спочатку лабораторні дослідження, а потім і тривалі практичні випробування підтвердили ефективність мікроволокна в зниженні тріщин при усадці (до 70%) і підвищенні міцності бетону на розтяг при вигині (до 30%).

 

Ми виробляємо 5 видів такої мікрофібри з різною довжиною волокон: 2, 4, 6, 12, 18 оптимальна якість бетону можна отримати, коли при проведенні робіт враховується довжина ниток фібри, а також товщина бетонного покриття (конструкції) і фракційний склад наповнювачів. Якщо брати усереднені дані для FIBER MICROARM, то витрата фібри в бетон складе 0,6-1,1 кг на 1 куб суміші. При зменшенні довжини волокна (2мм використовується в сухих будівельних сумішах, 4мм при штукатурних роботах і створенні декоративних виробів) витрата фібри буде зменшуватися. При збільшенні довжини (12мм використовується для стяжок, підлоги, проведення торкретування і створення пористих бетонів, 18 мм для монолітних конструкцій, що піддаються значним навантаженням) витрати можуть зрости до 2.5 кг на 1 кубометр бетону. В останньому випадку збільшується і час перемішування до рівномірного розподілу волокна в обсязі бетону.

 

  • Якщо вас цікавить витрата мікрофібри на 1 мішок цементу, то для марки М200 він становитиме приблизно 0.12-0.15 кг.

 

Тим, хто бажає докладніше дізнатися правила роботи з мікрофіброю і норми її витрати для кожного виду робіт, рекомендуємо уважно ознайомитися з «технічною картою» її застосування.

 

FIBER POLIARM

 

Макрофібра Поліарм дозволяє проводити об'ємне армування бетонів по всьому об'єму конструкції. Вона представляє собою окремі елементи звивистої форми, кожен з яких вкритий складом, що поліпшує адгезію. Застосування макрофібри дозволяє підвищити міцність бетону на розтяг і вигин (до 24%), а також зменшити вагу елемента без зниження його міцності. На підприємстві ТОВ «ДИИФ» випускається 2 види макрофібри з волокнами по 25 і 40 мм.

 

Фібра з волокнами 25 мм використовується при виготовленні підлоги, стяжок і дорожніх покриттів. В цьому випадку її витрата становить 2,2-4,0 кг на 1 куб бетон. При виготовленні об'ємних конструкційних елементів житлових і промислових будівель і споруд витрата може зростати до 6 кг на кубометр.

 

Фібра з волокнами 40 мм використовується при зведенні елементів тунелів, доріг і шахт. В цьому випадку її витрата складе від 2 до 10 кг на 1 куб бетону. При використанні FIBER POLIARM у гідротехнічних спорудах і банківських сховищах, пропорції фібри для бетону можуть доходити до 14 кг на кубометр суміші.

 

Якщо бажаєте докладніше дізнатися про технічні умови використання макрофібри нашого виробництва, області її застосування і методиках роботи (рекомендації по використанню і часу змішування), то ознайомтеся з «технічною картою» застосування матеріалу.

 

FIBER X MESH

 

Таке макроволокно має вигляд дрібно нарізаних сплетених канатів з поліпропілену. Ця складна форма дозволяє досягти прекрасних адгезивних властивостей, а ще вона зручна при створенні різного роду стяжок і покриттів з бетону. FIBER X MESH створювалася як більш сучасний, легкий і стійкий до будь-якого агресивного середовища замінник сталевої фібри.

 

Для порівняння – один куб фібробетону з FIBER X MESH містить в 22 рази більше армуючих елементів, ніж куб бетону зі сталевою фіброю.

 

Ми випускаємо це волокно в 3-х розмірах – 23, 39, і 54 мм. Розмір волокон 23-39 використовується при товщині шару заливки бетону до 100 мм. Розмір волокон 39-54 використовується при перевищенні цього параметра. Таким чином, макроволокно 39 мм є універсальним для армування бетону фіброю. Його середня витрата при проведенні робіт становить 1-3 кг на кубометр бетонної суміші. Для отримання більш детальної інформації по роботі з FIBER X MESH вивчіть «технічну карту» її застосування. Там же ви зможете знайти рекомендації по використанню та сертифікати випробувань.

 

Загальні норми витрат фібри для бетону. На що орієнтуватися?

 

Як ви могли зрозуміти, витрата фібри для бетону буде залежати не тільки від проведених робіт, але і від її розміру і типу волокон. При порушенні норм позитивний ефект використання волокнистих матеріалів в бетонних роботах може не бути досягнутий в повному обсязі. Щоб не писати багато, ми наведемо узагальнену таблицю, яку ви зможете використовувати.

 

Розмірність волокна (мм)

Тип робіт, що проводяться

Норми витрат фібри на 1куб бетону, кг

ПОЛІПРОПІЛЕНОВА ФІБРА «MICROARM»

2

Використання сухих будівельних сумішей

0,6-0,9

4

Сухі будівельні суміші, штукатурні роботи, декоративнівиробирідкі шпалери

0,6-0,9

6

Виробництво тротуарної плитки, створення малих архітектурних форм

0,6-1,1

12

Стяжка, виготовлення підлогиупромислових спорудах, елементи дорожнього покриття, легкіпористі бетони

0,9-2,0

18

Монолітні бетонніпідлогиякі розраховані на значні механічні навантаження

0,9-2,5

ПОЛІПРОПІЛЕНОВА ФІБРА «POLIARM»

25

Промислові підлоги, стяжки, дорожніта аеродромні покриття

2,2-4,0

25

Бетонні конструкційніелементи будівельта споруд

3,0-6,0

40

Бетонні конструкційні елементи в тонеляхдорогах, шахтах

2,0-10,0

40

Гідротехнічні споруди, банківські сховища

10,0-14,0

ПОЛІПРОПІЛЕНОВА ФІБРА «X MESH»

23

Шар бетонного покриття товщиною до 100 мм

1-3

39

Шар бетонного покриття товщиною близько 100 мм

1-3

54

Шар бетонного покриття товщиною більше 100 мм

1-3

 

Сподіваємося, ця таблиця допоможе зрозуміти, скільки фібри додавати в бетон в кожному конкретному випадку, але при виникненні питань щодо застосування нашої продукції, ви завжди можете звернутися до працівників підприємства за телефонами, вказаними на сайті в розділі «Контакти». Ми виробляємо, випробовуємо та реалізуємо мікро- та макро-волокна більше 10 років, а також мультифіламентну нитку для різних галузей промисловості та будівництва.

 

Якщо ви хочете використовувати найсучасніші матеріали, тим самим спрощуючи логістику і скорочуючи витрати на будівництво та експлуатацію будівель і споруд, то можете сміливо звертатися в ТОВ «ДІІФ» - ми завжди будемо раді допомогти своїм клієнтам!