Системи теплих підлог стають все більш популярними. І це не дивно – у них висока енергоефективність, а також такі системи дозволяють рівномірно прогрівати простір приміщення. Варіантів виконання теплої підлоги існує багато: електро-водяна тепла підлога, тепла підлога на основі аморфної металевої стрічки, кабельна система обігріву, класичний водяна тепла підлога. Але більшість цих видів подібні в одному – нагрівальні елементи повинні монтуватися безпосередньо в стяжку. Це може створити певні проблеми, вирішити які може тільки фібра для теплої підлоги. Коли купити поліпропіленову фібру для заливки теплої підлоги буде гарною ідеєю? Давайте розбиратися!

 

При нагріванні – розширюємось, при охолодженні – звужуємось

 

Такий закон фізики, від якого нікуди не дітися – більшість матеріалів при нагріванні розширюються. Через це стяжка теплої підлоги, в якій проходить безліч нагрівальних елементів, відчуває серйозні навантаження, що сприяють її швидкому руйнуванню. Найпростіший метод трохи зменшити цей ефект – збільшити товщину шару. Навантаження від розширення і звуження труб будуть розподілятися по більшій кількості матеріалу, а значить, перестануть бути для нього згубними. Але тут виникають вже не одна, а дві проблеми. По-перше, чим більше товщина шару стяжки, тим менше ефективність прогріву, так як тепло втрачається в товстому цементно-піщаному шарі (при товщині шару понад 17 см система теплої підлоги має нульову ефективність). По-друге, втрачається і корисна висота приміщення. Єдиний метод, що дозволяє в цьому випадку зробити товщину шару мінімальної – це додавання фібри.

 

Яку фібру краще використовувати?

 

Сталь

 

Раніше варіант був один – металева фібра, що представляє собою нарубаний сталевий дріт. Сталева фібра може використовуватися і зараз, але варто знати про її недоліки:

 

  • має велику вагу;
  • може негативно впливати на будівельне обладнання в процесі приготування розчину;
  • схильна до корозії;
  • при руйнуванні верхнього шару бетону може виступати назовні, перетворюючи стяжку в подобу їжака.

 

Сталева фібра не дуже підходить для теплої підлоги. На тонкій стяжці металеві волокна стають точками розривів. Це відбувається через різні коефіцієнти розширення у металу і ЦПС при перепадах температури. І найголовніше – при облаштуванні теплих підлог на основі електричних систем сталева фібра може сприяти виникненню замикання. Будьте обережні!

 

Тим більше, є варіант набагато кращий – купити фібру поліпропіленову для теплої підлоги, вона обходить сталеву за всіма експлуатаційними параметрами.

 

 

Поліпропіленова фібра

 

Така фібра – це волокна і пасма ниток з полімеру. Вона приймає весь комплекс згубних для бетону навантажень. Як результат – покриття не дає усадку і не тріскається, а також має більший термін служби. Саме поліпропіленову фібру виробляють на нашому підприємстві.

 

Вперше метод бетонування з доповненням волокнами поліпропіленової фібри був застосований ще в 70-х роках минулого століття в США. Розрахунок був на те, що армована присадка не дасть утворитись тріщинам на дорожньому полотні з бетону при високих навантаженнях. Досвід виявився настільки вдалим, що такі бетони стали застосовуватися скрізь, де на поверхню діяли змінні навантаження, а також на ділянках з високою різницею температур, саме таких, як системи теплих підлог.

 

 

Нашою компанією фібра поліпропіленова для теплої підлоги в Україні виробляється вже 10 років, і зараз вона представляє собою якісний інноваційний полімерний матеріал, значно поліпшує більшість характеристик будівельних сумішей.

 

Що дає фібра у стяжці для теплої підлоги?

 

  1. Що найголовніше в системах з теплою підлогою – армування фіброю рятує бетон при температурних перепадах. Він не розшаровується в тих місцях, де проходять труби, не кришиться, і не покривається тріщинами.
  2. Фібра з поліпропілену збільшує протидію навантаженням. Бетонна стяжка підлоги стає набагато міцнішою. Якщо у вас багато важких меблів на тонких ніжках, а шар стяжки з трубами опалення гранично малий, то полімерна фібра для стяжки теплої підлоги – єдиний варіант.
  3. Волокна полімерної фібри розподіляються всередині бетонної суміші у випадковому напрямку, що не дає бетонної суміші розшаровуватися через нерівномірне схоплювання. Така стяжка буде служити десятиліттями (а якщо знадобиться, то і століттями).
  4. Ще одна перевага фібри з полімеру, про яку ми вже згадували – відсутність у неї електропровідності. А значить, ця фібра для електричної теплої підлоги підійде ідеально.

 

Опис технології

 

Товщина стяжки

 

Ми не рекомендуємо робити стяжку з фіброю під теплу підлогу більше ніж 100 мм загальною товщиною – в іншому випадку велика частина тепла буде витрачатися даремно, а сама система буде інертною (довго розігріватися). Навіть стяжку товщиною в 80-85 мм слід робити тільки в тому випадку, коли під підлогою знаходиться неопалюване приміщення.

 

Порада: якщо вам потрібно підняти рівень підлоги, то спочатку необхідно зробити звичайну вирівнюючу стяжку, а вже потім монтувати теплу підлогу. Не слід намагатися зробити все за один раз.

 

Товщина шару стяжки над трубами опалення теплої підлоги – це один з найважливіших параметрів всієї системи. Тут якраз і помітна вигода застосування фібри:

 

  • Товщина шару стяжки над трубами опалювальної системи із застосуванням фібри з поліпропілену може дорівнювати 30 мм (граничний мінімум – 25мм);
  • Товщина стяжки з мокрого розчину бетонної або цементно-піщаної суміші без застосування волокон фібри повинна бути не менше 50 мм.

 

Різниця в товщині шару в 2 рази – це не тільки економія матеріалу, це ще й набагато менше навантаження на перекриття. Вигода зрозуміла кожному.

 

Скільки фібри і якої?

 

Точних пропорцій на витрату фібри для теплої підлоги дати неможливо. За практичними спостереженнями позитивний ефект від присутності волокон фібри в розчині починається при додаванні 300 гр. на 1 куб бетону. Цей ефект посилюється при її кількості 600 гр. на кубометр бетонної або цементно-піщаної суміші, але це для простих бетонних конструкцій. Для теплої підлоги, де висока різниця температур концентрується на малих площах, оптимальним варіантом вважається 900 гр. на кубометр суміші. Цієї кількості і варто дотримуватися.

 

Розміри волокон також будуть впливати на якість робіт. Яка фібра використовується для теплої підлоги? Добре себе показує волокно довжиною 12 мм. При збільшенні товщини стяжки можна використовувати волокна більшої розмірності. Яку брати фібру для теплої підлоги? Ми рекомендуємо звернути увагу на фібру «MICROARM». Вона має оптимальні розміри і відмінні експлуатаційні характеристики.

 

Коротко про компанію ВАТ «ДІІФ»

 

Вам потрібна фібра для теплої підлоги в Дніпропетровську? Ми є лідером з виробництва мікро- і макро-волокон і мультифіламентних ниток для різних галузей промисловості і забезпечуємо своєю продукцією великі будівельні компанії, а також виробників бетонів і сухих будівельних сумішей.

 

У нас ви можете не тільки купити фібру для теплої підлоги. Крім полімерної мікрофібри ми випускаємо синтетичне макроволокно «POLIARM», структурне синтетичне макроволокно з орієнтованого сополімеру «X MESH», та інші полімерні матеріали.

 

Хочете давати гарантію на свою роботу? Знати, що замовники завжди залишаться задоволені? Спробуйте перераховані вище фіброволокна в справі, і відразу побачите, наскільки покращиться якість конструкцій з бетону та інших будівельних сумішей, армованих полімерним волокном нашого виробництва.