При проведенні будівельних робіт від штукатурення стін залежить довговічність всієї обробки. На щастя, сучасні методи нанесення штукатурки дозволяють гарантувати якість. Один з факторів поліпшення будівельної суміші – поліпропіленова фібра для штукатурки. Наскільки її внесення покращує характеристики штукатурки і як впливає на процес робіт? Давайте розберемо це питання!

 

Як працює фіброволокно?

 

Фіброволокно працює в штукатурному шарі точно так же, як арматура в будь-якому залізобетонному елементі. Тобто приймає на себе всі навантаження на вигин, розтягнення і скручування, і залишає тільки навантаження на стиск, з якими сама будівельна суміш справляється відмінно. Таким чином, будь-який розчин для штукатурки, після додавання фіброволокна перетворюється на композитний матеріал, з іншими характеристиками, якщо порівнювати цей показник з його характеристиами у «чистому» викляді. Мікрофібра для штукатурки надає їй такі властивості:

 

  • зменшує усадку, пористість, кількість тріщин і пилоутворення;
  • збільшує зчеплення шару штукатурки з поверхнею;
  • значно підвищує загальну міцність, морозостійкість, водонепроникність.

 

Все разом це значно підвищує термін служби шару. Навіть в агресивних умовах, з високою кількістю вологи і жорсткими умовами експлуатації, фібра для штукатурки дозволить майстрам давати довгострокову гарантію на свою роботу. Крім цього, штукатурка з фіброю значно полегшує нанесення подальшого шару шпаклівки, завдяки підвищеній адгезії.

 

Який вид фібри краще всього підходить для штукатурки?

 

Для штукатурки найчастіше використовується два види фібри – це базальтова і поліпропіленова.

 

Базальтова фібра – це нитки з базальтових порід каменю, отримані шляхом його розплавлення і подальшого перетворення розплавленого базальту в волокно.

 

Поліпропіленова фібра – це тонкі волокна різної довжини (від 6 до 40 мм) з термопластичного полімер пропілену (пропену), піддані хімічній і композитній модифікації.

 

 

З будь-яким з цих видів штукатурка буде міцніше, але саме поліпропіленова буде краще. Чому? По-перше, вона легша, ніж базальтова. У цьому можна легко переконатися, порівнявши, який обсяг займають 1 кг базальтової і 1 кг поліпропіленової фібри. Останньої буде в 2,5 рази більше. По-друге, фіброволокно для штукатурки коштує дешевше, а при великих обсягах виконання робіт, це є вагомим фактором. Такі переваги були гідно оцінені будівельниками і проектувальниками, тому поліпропіленова фібра займає перше місце за частотою застосування.

 

 

 

Технологічний процес нанесення штукатурки з фіброю

 

Підготовчий етап

 

Поверхня, що підлягає оштукатурюванню, грунтується грунтовкою – універсальною, такою, що збільшує адгезію, або грунтовкою глибокого проникнення, в залежності від потреб. Далі за рівнем виставляються заставні, по заставних встановлюються маяки٭

 

٭ Маяк простіше зробити, виклавши «доріжку» по вертикалі між заставними з тієї ж будівельної суміші з фіброю, якої буде проводитися оштукатурювання, а потім вирівняти її правилом, виставивши його по тим же самим заставним. Такий маяк буде мати достатню міцність, а якщо суміш добре розгладжена, то всі подальші роботи пройдуть без будь-яких проблем. Такі маяки називаються розчинними. Їх застосування економить час і не порушує монолітність шару (не потрібно витягувати металевий маяк і закладати шов, що утворився).

 

Приготування розчину з фіброю під штукатурку

 

Необхідна кількість фібри для розчину під штукатурку – від 0,6 до 1 кг на кубометр розчину. Зазвичай вона додається в ту кількість води, яку необхідно для будівельної суміші, і розмішується за допомогою міксера і насадки «вінчик»٭. Волокна повинні бути рівномірно розподілені по всьому об'єму. Після цього в воду з волокнами фібри вноситься необхідна кількість сухої будівельної суміші і ретельно перемішується. Деякі вважають за краще вносити фібру в суху будівельну суміш невеликими частинами і поступово перемішувати, а вже потім додавати воду – цей спосіб також можливий.

 

* Фібра поліпропіленова для штукатурки «MicroArm» TM «FIBER», яка виробляється на нашому підприємстві, не вимагає обов'язкового попереднього перемішування з водою і рівномірно розподіляється як в готовій суміші, так і при сухому перемішуванні компонентів. Детально дізнатися про рекомендації до використання поліпропіленової фібри «MICROARM» можна з її технічної карти.

 

На етапі приготування складу для штукатурки можна помітити, що властивості будівельної суміші змінилися – вона сильніше липне до поверхонь, тягнеться, і її осадовий конус набагато вищий. Однак враховуйте, що деякі розчини при додаванні фібри можуть схоплюватися швидше. Ще варто відзначити, що поліпропіленова фібра сумісна з усіма добавками в бетон.

 

Основний етап робіт

 

Штукатурка з фіброволокном виконується як ручним, так і машинним способом – за допомогою бетононасоса або набризкуючих установок. Розчин наноситься на площину між маяками. Нормативна товщина накиду:

 

  • простої штукатурки-12 мм;
  • покращеної - 15 мм;
  • високоякісної - 20 мм.

 

Слід сказати, що штукатурку з фіброю наносити простіше, так як будівельна суміш набагато краще липне до поверхні і менше тече. Якщо обштукатурювання проводиться в кілька шарів (обризкування, вирівнювання, затирання), то цей ефект буде ще більш помітний.

 

Оптимальні розміри волокна для штукатурних робіт

 

 

Для штукатурних робіт найкраще підходить фібра з довжиною волокна 4-6 мм. Діє правило – чим товще шар штукатурки, тим довше повинні бути армуючі волокна. Ми б рекомендували використовувати мікрофібру з волокном 4 мм для внутрішніх робіт, і 6 мм для зовнішніх, в переважній більшості випадків цієї довижини достатньо.

 

Переваги фібри "MicroArm"

 

Не треба думати, що вся поліпропіленова фібра однакова. Поліпропілен, з якого вона виготовлена, може мати різну міцність на розрив (що є важливою характеристикою). Поверхня волокон може бути різною – одні можуть мати високу адгезію з будівельною сумішшю, а інші ні. Також волокна можуть бути по-різному оброблені при виробництві – в одному випадку вони будуть відштовхуватися один від одного, а в іншому злипнуться в єдиний клубок.

 

Як купити поліпропіленову фібру для штукатурки і не помилитися? Мікрофібра, яка виробляється на нашому підприємстві, піддається унікальній хімічній і композитній модифікації, і набуває оптимальні характеристики. Це дозволяє їй значно покращувати фізико-хімічні, функціональні та експлуатаційні характеристики будівельних сумішей. Ознайомитися з тим, як впливає її додавання на розчини в процентному співвідношенні, можна на сторінці сайту «Сертифікація та випробування MicroArm».

 

Використовуючи фібру нашого виробництва, ви значно поліпшите кінцеві характеристики проведення штукатурних робіт і зможете збільшити терміни гарантії на них без великих додаткових витрат і використання будівельних сумішей класу преміум. Фібра поліпропіленова для штукатурки стін і стелі – це не тільки зміцнення оздоблювальних розчинів, це ще й ваша пряма вигода!